Czytelnia > Serwery > Jak kupić optymalny serwer > Twój serwer ma 5 i więcej lat

Twój serwer ma 5 i więcej lat
Autor: Krzysztof Kurilec
Data publikacji: 06.11.2018

Jeżeli serwer w Twojej firmie ma 5 lub więcej lat zachęcam do rozważenia wymiany na nowy, nawet jeżeli dotychczas działa bez zarzutu.

Powodów jest kilka:

  • Z czasem rośnie prawdopodobieństwo awarii sprzętu. O ile na półce możesz mieć zapasowy dysk twardy czy zasilacz to w przypadku awarii płyty głównej lub procesora możesz mieć poważny kłopot ze znalezieniem sprawnych części zapasowych. Nie chcę kreować tu czarnych wizji, ale musisz zdawać sobie sprawę jakie są konsekwencje przestoju w pracy serwera, który w takiej sytuacji może potrwać kilka dni.
  • Nowe serwery są o wiele bardziej wydajne zużywając przy tym mniej energii.
  • Dzięki wykorzystaniu wirtualizacji inwestycja w sprzęt będzie jeszcze bardziej opłacalna, bo jeden serwer może zastąpić kilka obecnie używanych serwerów.
  • Jeżeli używasz systemów Microsoftu prawdopodobnie masz Windows Server 2003, w najlepszym razie 2003R2. Microsoft wkrótce przestanie wspierać te systemy, co oznacza, że nie będą publikowane nawet łaty na dziury związane z bezpieczeństwem. Czy możesz sobie pozwolić na ryzyko pracy na nie w pełni zabezpieczonym systemie ?
  • Najnowszy system serwerowy Microsoftu – Windows Server 2012 zawiera szereg nowych funkcji, które albo zdecydowanie ułatwiają życie albo otwierają nowe możliwości.

 

Przyznasz, że zdecydowanie lepiej jest mieć serwer na gwarancji, z gwarantowanym czasem reakcji serwisu lub wręcz naprawy, z najnowszym systemem operacyjnym i spać spokojnie będąc tak zabezpieczonym.

 

Im dłużej zwlekasz tym większe ryzyko, na jakie narażasz swoją firmę.

Chcesz wiedzieć więcej ?

Przeczytaj powiązane artykuły i skontaktuj się z nami albo zostaw wiadomość a to my się odezwiemy.

   

Wyślij Email

E-mail:
Tytuł:
Wiadomość:
Bestsellery
Blog
Wirtualizacja
High Availability
Bezpieczeństwo IT
Business Intelligence
Komputery
Dyski SSD
IT w logistyce
Backupy
Oprogramowanie
Outsourcing IT
Ransomware
Chmura - Cloud
Jak możemy Ci pomóc?
Imię i nazwisko
Telefon
E-mail
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na moje pytanie.