Czytelnia > Serwery > Jak kupić optymalny serwer > Od kogo warto kupić serwer

Od kogo warto kupić serwer
Autor: Krzysztof Kurilec
Data publikacji: 16.10.2015

Zakup serwera powinien być zakupem przemyślanym. Ani konfiguracja ani miejsce zakupu nie powinno być dziełem przypadku.

Serwer najlepiej jest kupić od firmy specjalizującej się w serwerach – partnera producenta serwerów, które sprzedaje, bo to gwarantuje, że zna portfolio produktów i opcji.


Ważne jest to, żeby pracownik firmy chciał i umiał wczuć się w Twoją sytuację. Ważne, żeby był doradcą, który będzie w stanie z wielu dostępnych opcji, wybrać te, które w Twoim przypadku warto wziąć.


Osobiście uważam, że dzisiaj nie warto kupować serwerów-składaków. Oferta markowych producentów jest tak szeroka, że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie model serwera. Ceny są na porównywalnym poziomie a różnica w jakości nieporównywalna. Wyjątkiem są serwery zmontowane wyłącznie z serwerowych komponentów firmy Intel. Na nich też można polegać.


Widziałem jak wygląda montaż serwerów w fabryce Dell’a w Łodzi. Śmiem twierdzić, że zachowanie takiego reżimu nie jest możliwe w typowej firmie komputerowej.


Dobrym testem dostawcy jest to, czy zaproponuje Ci również usługi związane z instalacją nowego serwera. Ktoś, kto umie tylko „przewalać pudełka” tematu usług unika jak ognia.


Serwer najczęściej kupuje się z oprogramowaniem. Bardzo ważne jest, aby sprzedawca znał zasady licencjonowania produktów Microsoft i innych, które oferuje. Spośród dostępnych opcji powinien umieć doradzić Ci optymalny wariant, wyjaśniając co się z tym wiąże. I w tym przypadku dobra firma powinna Ci zaproponować usługę wdrożenia i opieki posprzedażnej. Oczywiście nie musisz korzystać z tych propozycji jeżeli poradzisz sobie sam. Ale sama propozycja świadczy już o profesjonalizmie firmy i że zależy jej, aby serwer dobrze Ci służył


Rady dla Ciebie:

  • Mów dużo – im więcej powiesz o swojej sytuacji, potrzebach, problemach, życzeniach tym większa szansa na ich spełnienie i rozwiązanie.
  • Koniecznie powiedz na czym najbardziej Ci zależy, bo niektóre rzeczy mogą się wykluczać
  • Pytaj o wszystko, czego nie rozumiesz


Jeżeli myślisz o zakupie serwera, zapraszam do kontaktu – chętnie pomożemy dobrać konfigurację odpowiednią do potrzeb i budżetu. A jeżeli zdecydujesz się na współpracę z naszą firmą, serwer dostarczymy i wdrożymy do pracy.


O tym jak pracujemy, przeczytasz tu.

Wyślij Email

E-mail:
Tytuł:
Wiadomość:
Bestsellery
Blog
Wirtualizacja
High Availability
Bezpieczeństwo IT
Business Intelligence
Komputery
Dyski SSD
IT w logistyce
Backupy
Oprogramowanie
Outsourcing IT
Ransomware
Chmura - Cloud
Jak możemy Ci pomóc?
Imię i nazwisko
Telefon
E-mail
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na moje pytanie.