Czytelnia > Serwery > Jak kupić optymalny serwer > Co odróżnia firmę Fujitsu od innych

Co odróżnia firmę Fujitsu od innych
Autor: Krzysztof Kurilec
Data publikacji: 15.10.2014

Byłem niedawno na szkoleniu o produktach Fujitsu i uderzyło mnie kilka faktów o samej firmie. Myślę, że mogą być interesujące a może i zaskakujące również dla naszych Czytelników.

 1. Firma Fujitsu ma fabryki tylko w Niemczech i w Japonii. Inaczej niż wielu innych producentów, którzy mają fabryki w Chinach, na Taiwanie, w Tajlandii itd.

   

 2. Firma Fujitsu projektuje i produkuje wszystko we własnym zakresie (wyjątkami są takie elementy  jak procesory, dyski czy kości pamięci). W szczególności sami projektują i produkują wszystkie płyty główne! Podczas gdy inni producenci komputerów na ogół płyty główne kupują od firm, które się specjalizują w ich produkcji, Fujitsu produkuje swoje własne.

   

 3. Każdy sprzęt: komputer, serwer, monitor itp. jest testowany zanim opuści fabrykę (w odróżnieniu od innych producentów, którzy testują wyrywkowo co któryś produkt). Dzięki temu w Fujitsu problem DOA (dead on arrival) praktycznie nie występuje. Sprzęt może co prawda ulec uszkodzeniu w transporcie, ale z fabryki wyjeżdża na 100% sprawny.

   

 4. Gdy zamawia się w Fujitsu szafę 19” ze sprzętem, projektuje się wszystkie szczegóły, włącznie z rozmieszczeniem urządzeń w szafie. Szafa przychodzi zmontowana  ze wszystkimi elementami i połączeniami. Wszystko jest sprawdzone i przetestowane. Po rozpakowaniu wystarczy podłączyć zasilanie.

   

 5. Fujitsu kładzie ogromny nacisk na badania i rozwój, czego efektem są nowe technologie opracowywane we własnych laborataroriach. Przykładem może być technologia Advanced Thermal Design użyta w serwerach 8 generacji, dzięki której serwery mogą pracować w trybie ciągłym w temperaturze od 5 do 40 stopni. A to oznacza sporo niższe wydatki na chłodzenie serwerowni – konkretne pieniądze, które zostają w kieszeni użytkownika.

   

 6. Firma Fujitsu ma w Łodzi centrum serwisowe, które obsługuje klientów na całym świecie – pracuje przez 24h na dobę i zapewnia porozumiewanie się w 30 językach.


Na mnie te informacje zadziałały tak, że częściej oferuję produkty Fujitsu klientom.

Polecam uwadze serwery i komputery firmy Fujitsu przy podejmowaniu decyzji zakupowych.

Wyślij Email

E-mail:
Tytuł:
Wiadomość:
Bestsellery
Blog
Wirtualizacja
High Availability
Bezpieczeństwo IT
Business Intelligence
Komputery
Dyski SSD
IT w logistyce
Backupy
Oprogramowanie
Outsourcing IT
Ransomware
Chmura - Cloud
Jak możemy Ci pomóc?
Imię i nazwisko
Telefon
E-mail
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na moje pytanie.