Data publikacji: 30.10.2012
Twój laptop ma już parę lat. Nie psuje się, ale działa już wolno: startuje przez pół godziny, programy ładują się powoli, otwarcie jakiegokolwiek dokumentu też trwa tak długo, że tracisz cierpliwość. Wszystko to sprawia, że tracisz czas – nie pracujesz tak efektywnie jak byś mógł.
Przydałby się więc nowy komputer, ale:
- albo nie masz kasy
- albo wybór jest tak duży, że nie wiesz jaki komputer kupić
- albo lubisz swój komputer i nie chcesz się z nim rozstawać
- albo przeraża Cię odtworzenie wszystkich aplikacji, ustawień i przegrywanie dokumentów
- albo nie chcesz stracić licencji OEM, które przypisane są do komputera
Mam dla Ciebie rozwiązanie!
Wystarczy stary tradycyjny dysk twardy wymienić na nowoczesny dysk SSD a Twój komputer dostanie niesamowitego kopa - za ułamek ceny nowego komputera! Polubisz swój stary komputer jeszcze bardziej!
Pracując na komputerze ze zwykłym mechanicznym dyskiem twardym nie zdajemy sobie sprawy jak wolna jest prędkość przesyłu danych, czego efektem jest właśnie długie uruchamianie komputera, ładowanie programu czy wczytywanie dokumentów.
Z dyskiem SSD wszystko odbywa się w oka mgnieniu.
Dysk SSD nie ma żadnych elementów mechanicznych, nie ma wewnątrz talerzy, których prędkość obrotowa limituje szybkość przesyłu danych.
Dysk SSD nie ma czasu dostępu wynikającego stąd, że elektronika tradycyjnego dysku musi najpierw ustalić, gdzie konkretnie zapisany jest dany plik a następnie głowica musi przemieścić się nad właściwą ścieżkę i poczekać aż odpowiednie sektory znajdą się w jej zasięgu, by dopiero teraz odczytać lub zapisać dane.
Dysk SSD to czysta elektronika – pamięć flash.
Dysk SSD nie hałasuje i jest odporny na wstrząsy. Będziesz mógł przenosić komputer włączony nie martwiąc się, że wstrząsy mogą zaszkodzić dyskowi.
Wymiana dysku w komputerze nie powoduje utraty licencji OEM – ze wszystkich zakupionych programów będziesz mógł nadal legalnie korzystać.
Dysk SSD montuje się jak standardowy dysk twardy, podłącza do tych samych kabelków, przykręca w tym samym miejscu tymi samymi śrubkami.
Stary dysk warto przełożyć do obudowy USB, dzięki czemu zyskasz pamięć zewnętrzną do przechowywanie kopii zapasowych i rzadko potrzebnych dokumentów.
Zawartość starego dysku można przegrać na nowy tak, że nie zauważysz różnicy – wszystkie programy i dokumenty będą tam, gdzie dotychczas. Ale można też wykorzystać tę okazję, aby przeinstalować system Windows. Które wyjście jest lepszy w jakim stanie jest system w Twoim komputerze.
Całą operację możesz wykonać sam albo powierzyć ją specjalistom, którzy doradzą Ci jaki dysk będzie najlepszy i zajmą się wszystkim, Tobie pozostawiając przyjemność pracy na starym, ale jak nowym komputerze.
Chcesz wiedzieć więcej ?
Przeczytaj powiązane artykuły i skontaktuj się z nami albo zostaw wiadomość a to my się odezwiemy.
Tak, chcę mieć w komputerze dysk SSD