Czytelnia > Komputery > Czy komputer może być piękny ?

Czy komputer może być piękny ?
Autor: Krzysztof Kurilec
Data publikacji: 05.02.2014

Producenci komputerów prześcigają się w zaspokajaniu zachcianek klientów. Nowością ostatnich lat, która zyskuje coraz większą popularność, są komputery All-In-One.

 

Komputery All-In-One powstały z myślą o tych użytkownikach, których do szału doprowadza duża, na ogół czarna skrzynka pod biurkiem oraz plątanina kabli. Często wystarczyło coś poruszyć z tyłu a przestawała działać klawiatura lub mysz, znikał obraz albo dźwięk.

Konstruktorom przyświecała idea, żeby wszystko zmieścić w obudowie monitora tak, aby całość stanowiły monitor, klawiatura i mysz a kabli było jak najmniej.

W jedną obudowę wbudowano nie tylko wyświetlacz, płytę główną, dysk twardy i napęd optyczny, ale również kamerę, głośniki, mikrofon i czytnik kart pamięci.

W efekcie ilość kabli zredukowano do kabla zasilającego. Kabel sieciowy wyeliminowano dzięki wbudowanej bezprzewodowej karcie sieciowej (Wi-Fi). Klawiatura i mysz mogą również być bezprzewodowe.

W efekcie na biurku może stać coś takiego:

 

Prawda, że piękne ?

Wewnątrz najnowocześniejsze rozwiązania:

  • Dotykowy ekran Full HD
  • Procesory Intel i3, i5, i7
  • Kamera, mikrofon, głośniki
  • Karta sieciowa Gigabit Ethernet
  • Karta sieciowa Wi-Fi
  • Czytnik kart pamięci
  • Windows 8.1 Professional
  • wiele innych, zależnie od modelu

Komputer na zdjęciu to produkt firmy Lenovo, jednego z czołowych producentów nie tylko komputerów All-In-One, ale również notebooków, ultrabooków i tradycyjnych desktopów. 

Skąd wziął się pomysł na komputery All-In-One ?

Badania preferencji rynkowych od lat pokazywały, że coraz mniej użytkowników, zwłaszcza w firmach, rozbudowuje swoje komputery. Duże obudowy z mnóstwem miejsca na dodatkowe napędy i karty rozszerzeń nie mają więc dla nich sensu. Tylko zawadzają i zbierają w środku kurz, który z czasem staje się przyczyną awarii.


Efektem jest trend zmniejszania obudów. Aktualnie dostępne są komputery PC wielkości kostki mydła. Barierą są obecnie wymiary dysku twardego, ale zapewne i z tym konstruktorzy sobie wkrótce poradzą.


Kolejna grupa użytkowników to ludzie, którzy lubią otaczać się pięknymi przedmiotami. Chcą, aby urządzenia, z których na co dzień korzystają cieszyły ich oczy. Zaliczają się do nich również komputery.


Idea All-In-One łączy oba trendy. Niezależna obudowa komputera znika w ogóle. A obudowa monitora, która mieści wszystkie elementy komputera, często jest dziełem sztuki wzornictwa przemysłowego. Świetnym przykładem są właśnie komputery All-In-One firmy Lenovo.


Duże obudowy z mnóstwem wnęk na dyski i slotów na karty rozszerzające stale są produkowane. Dzięki temu klient ma wybór i może kupić taki komputer, jakiego potrzebuje.  

Podoba Ci się ? Masz pytania ? Chcesz kupić ? Napisz lub zadzwoń !

Wyślij Email

E-mail:
Tytuł:
Wiadomość:
Dlaczego warto współpracować z LSB DATA?

 

 

Bestsellery
Blog
Wirtualizacja
High Availability
Bezpieczeństwo IT
Business Intelligence
Komputery
Dyski SSD
IT w logistyce
Backupy
Oprogramowanie
Outsourcing IT
Ransomware
Chmura - Cloud
Jak możemy Ci pomóc?
Imię i nazwisko
Telefon
E-mail
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na moje pytanie.