Czytelnia > Komputery > Bardzo ciekawe nowe komputery PC od Fujitsu

Bardzo ciekawe nowe komputery PC od Fujitsu
Autor: Krzysztof Kurilec
Data publikacji: 30.12.2015

O zaletach dysków SSD sporo już napisano. Niejeden użytkownik chce mieć dysk SSD w swoim komputerze. Żaden problem, bo wystarczy taki dysk kupić i zamontować. Ale co wtedy gdy rozważasz zakup nowego komputera ?

Oferta notebooków z fabrycznie zainstalowanym dyskiem SSD jest całkiem spora. Jest w czym wybierać, pod warunkiem, że szukasz wypasionego komputera i planujesz wydać co najmniej 3 tysiące zł netto.

Wybór desktopów z dyskami SSD jest mniejszy i na ogół są to drogie stacje robocze.

 

Brakuje podstawowych modeli z dyskami SSD!

Firma Fujitsu jako jedna z pierwszych wyposażyła podstawowe komputery PC w dyski SSD

W efekcie możesz za nieduże pieniądze mieć świetny komputer do pracy.

 

W przypadku typowych zastosowań komputerów w biurze prędkość procesora ma drugoplanowe znaczenie, bo komfort i wydajność pracy zależy od tego, jak długo czeka się na uruchomienie komputera, wczytanie Worda lub Excela albo innego programu, odnalezienie pliku dokumentu na dysku a potem jego otwarcie. Przy tych operacjach czeka się na odczytanie danych z dysku, w czym procesor ma niewielki udział. Liczy się szybkość dysku. A szybkość dysku SSD jest kilkadziesiąt razy większa od tradycyjnego.

 

Znany i ceniony model Fujitsu Esprimo P420 można kupić z procesorem Intel Core i3, 4GB RAM i dyskiem SSD 256GB za 1.900,- zł netto.

 

Dostępny jest również model z nowej rodziny Esprimo P556 z procesorem Intel Core i3 6-generacji, 8GB RAM i dyskiem SSD 256GB, który kosztuje 2.150,- zł netto. Biorąc pod uwagę to, że cena 4GB RAM wynosi ponad 200,- zł jest to również świetna propozycja.

 

Fujitsu stosuje dyski SSD Samsung a więc jedne z najlepszych dysków SSD. Firmie należy się uznanie, że nie wybrano dysków najtańszych tylko najlepsze.

 

Komputery te są tańsze od „braci” z procesorami Intel Core i5 i tradycyjnymi dyskami a w codziennej pracy okazują się od nich szybsze!

Jeżeli szukasz komputera do pracy biurowej, Fujitsu Esprimo z dyskiem SSD jest najlepszym wyborem

Zapraszam do kontaktu i zakupu.

 

PS. Jedna z użytkowniczek po przesiadce na komputer Fujitsu P420 z dyskiem SSD tak opisała wrażenia z pierwszych godzin pracy: "komputerek śmiga, że nadążyć za nim nie mogę"

 

PS2. Komputery Esprimo P420 mają następcę - rodzinę P556. P420 nie są już dostępne.

Wyślij Email

E-mail:
Tytuł:
Wiadomość:
Bestsellery
Blog
Wirtualizacja
High Availability
Bezpieczeństwo IT
Business Intelligence
Komputery
Dyski SSD
IT w logistyce
Backupy
Oprogramowanie
Outsourcing IT
Ransomware
Chmura - Cloud
Jak możemy Ci pomóc?
Imię i nazwisko
Telefon
E-mail
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na moje pytanie.