Czytelnia > Blog > Zadowolony klient

Zadowolony klient
Autor: Krzysztof Kurilec
Data publikacji: 08.09.2017

Mam w zwyczaju pytać klientów jak spisują się rozwiązania, które u nas kupili. Dzisiaj dostałem taką odpowiedź od klienta:

Panie Krzysztofie serwer działa bez zarzutu, od uruchomienia w czerwcu nie miał jeszcze nawet restartu systemu. Wydajność super, jestem bardzo zadowolony.

Procesor obciążony 1 do max 5% tak, że planuje dołożyć mu trochę dodatkowych zadań.

Na dzień dzisiejszy nie mamy dodatkowych potrzeb, myślę że w okolicach nowego roku dokupimy trochę pamięci i być może dwa kolejne dyski.

Oczywiście, zakupy zrobimy u Państwa.

 

Odpowiedź ta jest wyjątkowo miła, bo klienci najczęściej odpowiadają tylko „bez zarzutu” albo „na razie wszystko OK”. Zwłaszcza to „na razie” mnie zastanawia – tak, jakby czekali na problemy :-)

 

Gdyby ktoś z Czytelników pomyślał, że skoro procesor jest tak mało obciążony to niepotrzebnie zaproponowałem za mocny, wyjaśniam, że serwer był kupowany z przeznaczeniem jako serwer bazodanowy i najtaniej wychodziły licencje MS-SQL per core. Dlatego zaproponowałem procesor Intel Xeon E5-2623 v4, który ma 4 rdzenie 2.6 GHz. Dodam, że serwer ma dwa dyski SSD Intel S3710. A serwer to Dell PowerEdge T430.

  

Wyślij Email

E-mail:
Tytuł:
Wiadomość:
Bestsellery
Blog
Wirtualizacja
High Availability
Bezpieczeństwo IT
Business Intelligence
Komputery
Dyski SSD
IT w logistyce
Backupy
Oprogramowanie
Outsourcing IT
Ransomware
Chmura - Cloud
Jak możemy Ci pomóc?
Imię i nazwisko
Telefon
E-mail
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na moje pytanie.