Czytelnia > Serwery > Do czego może służyć serwer > Do czego może służyć serwer - serwer www

Do czego może służyć serwer - serwer www
Autor: Krzysztof Kurilec
Data publikacji: 30.10.2012

Nikogo nie trzeba dzisiaj przekonywać, że obecność firmy w Internecie to dzisiaj konieczność. W czasach rosnącej szybkości i niezawodności Internetu oraz spadających cen dostępu otwiera się ogrom nowych możliwości. Strona internetowa może nie tylko statycznie prezentować firmę i jej ofertę – może również informować o bieżących stanach magazynowych czy umożliwiać składanie i śledzenie zamówień albo pozwolić partnerom sprawdzać stan ich zobowiązań.

Wykorzystując Internet jako medium komunikacyjne można zbudować sieć przedstawicielstw zapewniając im bezpieczny dostęp do informacji w centrali firmy oraz możliwość wymiany danych w  firmowym Intranecie.

 

Wykorzystując laptopa i telefon komórkowy, będąc w podróży czy u klienta, można połączyć się z siecią w biurze i mieć dostęp do systemów, aplikacji i najaktualniejszych danych by udzielić klientowi najpełniejszej informacji, na bieżąco zarejestrować właśnie przyjęte zamówienie itp.

 

Aplikacje internetowe i intranetowe pozwalają zapewnić jednakowy poziom obsługi klienta niezależnie od tego, w którym z punktów obsługi się pojawi.

 

Do tych zastosowań niezbędny jest serwer www, którym może być fizyczny komputer stojący w biurze albo serwer wirtualny wykupiony jako usługa u providera internetowego.

 

Serwer www przechowuje witryny internetowe oraz wysyła na żądania strony www, które mają być wyświetlone w przeglądarce internetowej użytkownika. W przypadku, gdy witryna www ma być dostępna tylko dla pracowników firmy mówimy o intranecie. Tak więc serwer www może przechowywać zarówno witryny, które mają być dostępne dla wszystkich w Internecie jak również tylko dla ograniczonej grupy osób.

Kiedy potrzebujesz serwer www ?

Serwer www jest Ci potrzebny, jeżeli chcesz uruchomić firmową stronę internetową, aby publikować na niej informacje dla pracowników, partnerów lub klientów.

Co Ci da uruchomienie serwera www ?

Lista korzyści może być długa – wymienię kilka najbardziej oczywistych:

  • Zacieśnienie kontaktów z klientem
  • Lepsza obsługa klienta; Klient może sam, w dogodnym dla siebie czasie logując się na Państwa stronie internetowej mieć łatwy, szybki i bezpieczny dostęp do interesujących go informacji związanych ze współpracą z Państwa firmą
  • Szybsza obsługa zapytań, zamówień dzięki możliwości dostępu przedstawiciela handlowego on-line do systemów w centrali
  • Usprawnienie wymiany informacji wewnątrz firmy

Kiedy potrzebujesz serwera www ?

Serwer www nie jest Ci potrzebny, jeżeli wymienione wyżej korzyści nie są dla Twojej firmy istotne.

 

Odpowiedź kiedy korzystać z usług zewnętrznego providera a kiedy uruchomić własny serwer www wymaga dokładnej analizy potrzeb i oczekiwań. Z tym pytaniem najlepiej zwrócić się do firmy lub osoby, która przygotowuje Ci stronę internetową albo do niezależnego eksperta.

 

Jeżeli masz pytania lub potrzebujesz serwer www, kliknij tu.

Wyślij Email

E-mail:
Tytuł:
Wiadomość:
Bestsellery
Blog
Wirtualizacja
High Availability
Bezpieczeństwo IT
Business Intelligence
Komputery
Dyski SSD
IT w logistyce
Backupy
Oprogramowanie
Outsourcing IT
Ransomware
Chmura - Cloud
Jak możemy Ci pomóc?
Imię i nazwisko
Telefon
E-mail
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na moje pytanie.