Czytelnia > Bezpieczeństwo IT > Wyjątkowo skuteczny sposób na spam

Wyjątkowo skuteczny sposób na spam
Autor: Krzysztof Kurilec
Data publikacji: 23.05.2014

Jeżeli masz dość niechcianych wiadomości w swojej poczcie, mam dla Ciebie rozwiązanie. Rozwiązanie proste i skuteczne zarazem.

Proste, bo nie wymaga instalacji żadnych urządzeń ani oprogramowania. Wymagana jest tylko konfiguracja kilku parametrów. 

Skuteczne, bo powstrzymuje ponad 99% spamu!

Wyobraź sobie, że masz w poczcie same ważne wiadomości. Zbyt piękne, żeby było prawdziwe ? Naprawdę tak może być! Pomyśl ile czasu zaoszczędzisz, nie musząc co chwilę czyścić skrzynki z niechcianych wiadomości!  I żaden ważny mail już Ci nie umknie w powodzi spamu!


Rozwiązanie, które mam na myśli to usługa antyspamowa w chmurze, oferowana obecnie przez kilka firm. Przetestowaliśmy jedną z nich – GFI MailEssentials OnLine – i możemy ją polecić. 

Jak to działa ?

Każdy e-mail, zanim znajdzie się na Twoim serwerze pocztowym, trafia do filtra antyspamowego pracującego w chmurze, którego zadaniem jest klasyfikacja maila jako spam lub not-spam. Zależnie od ustawień, mail uznany za spam może być: usunięty, przesłany do kwarantanny lub do Twojego serwera z oznaczeniem jako podejrzany.

Maile, które nie zostały zaklasyfikowane jako spam, przesyłane są w niezmienionej postaci.

Maile, których nie można było jednoznacznie zaklasyfikować, umieszczane są w folderze Kwarantanny po to, żeby użytkownik sam zadecydował czy dana wiadomość ma znaleźć się w jego skrzynce pocztowej czy wylądować w koszu.

Można również samemu ustawić jak bardzo restrykcyjnie usługa ma się zachowywać.


Co ważne, usługa jest zgodna z każdym systemem poczty e-mail lub systemem operacyjnym.

Filtrowanie spamu odbywa się w Internecie zanim wiadomości trafią na serwer pocztowy i do programu pocztowego odbiorcy. Nie jest wymagana instalacja żadnej aplikacji zarówno na serwerze pocztowym jak i na komputerach użytkowników.


Skuteczność usługi można przetestować przed zakupem – w czasie bezpłatnego 30-dniowego okresu próbnego.

Test do niczego nie zobowiązuje. 

Klient zapytany jak się sprawuje wdrożony kilka miesięcy temu GFI MailEssentials OnLine odpowiedział tak:

"Odpowiadając na Pana pytanie pragnę odpowiedzieć, że wdrożony przez LSB DATA antyspam GFI MailEssentials Online spełnił nasze oczekiwania. Użytkownikom kont hostingowanych przez państwa skrzynek pocztowych obce jest zjawisko związane ze spamem. Elastyczność programu antyspamowego pozwala każdemu użytkownikowi w dowolnej chwili zmieniać agresywność programu, co oznacza dobrowolne ustalanie „szczelności” spamu, kwarantanna wiadomości pozwala zaś mieć pełną kontrolę nad pocztą przychodzącą.

Warto wspomnieć, że antyspam GFI MailEssentials Online wdrożony przez LSB DATA sprawdził się także u użytkowników Ameryki Południowej. Antyspam zatrzymuje dziennie setki spamów przychodzących (wiekszość z Brazylii), co w znaczny sposób ułatwia, przyspiesza i polepsza komfort pracy na komputerze w dzisiejszej globalnej wiosce."

Zapraszam do kontaktu.  

Wyślij Email

E-mail:
Tytuł:
Wiadomość:
Dlaczego warto współpracować z LSB DATA?

 

Bestsellery
Blog
Wirtualizacja
High Availability
Bezpieczeństwo IT
Business Intelligence
Komputery
Dyski SSD
IT w logistyce
Backupy
Oprogramowanie
Outsourcing IT
Ransomware
Chmura - Cloud
Jak możemy Ci pomóc?
Imię i nazwisko
Telefon
E-mail
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na moje pytanie.