Portfolio > Ciekawe wdrożenia > Wirtualizacja serwerów > Rewolucja w serwerowni LSB DATA

Przykładowe realizacje
Rewolucja w serwerowni LSB DATA
O projekcie

Rosnące potrzeby i wymagania klientów oraz rozbudowa infrastruktury wewnętrznej zmusiły nas do modernizacji serwerowni.

 

CO NAS BOLAŁO ?

Dotychczasowe pomieszczenie było za małe, ulokowane na poddaszu, gdzie chłodzenie rosnącej liczby serwerów stawało się coraz bardziej problematyczne. Również konieczność poważnych zmian w zasilaniu elektrycznym sprawiła, że zdecydowaliśmy o relokacji  większej części serwerowni.


DOBRY PLAN TO PODSTAWA

Poświęciliśmy dużo czasu na zaplanowanie całego przedsięwzięcia. Chcieliśmy się jak najlepiej przygotować zarówno do rozwoju i zmian infrastruktury, jak i do możliwych zagrożeń dla bazawaryjnej jej pracy. Cała operacja musiała być oczywiście przeprowadzona niezauważalnie dla klientów.

 

NOWE POMIESZCZENIE

Na nową serwerownię przeznaczyliśmy nowe, specjalnie przygotowane pomieszczenie o dużo większej kubaturze. Jego odpowiednie ulokowanie w budynku w połączeniu z nową, inwerterową klimatyzacją rozwiązały, z dużym zapasem, dotychczasowe problemy z chłodzeniem.

 

PRZEBUDOWA ZASILANIA

Przebudowana została także linia energetyczna. Serwerownię zasila trójfazowa linia zabezpieczona w pełni zautomatyzowanym agregatem prądotwórczym i zasilaczem awaryjnym, oba z wielokrotnym zapasem mocy w stosunku do obecnych potrzeb. Całość jest monitorowana automatycznym, niezależnym systemem nadzoru, informującym administratorów o ewentualnych problemach.

 

WYMIANA SERWERÓW

Przenosiny serwerowni połączyliśmy z wymianą serwerów. Kilkadziesiąt serwerów, pracujących głownie w technologii blade, zastąpiło kilka nowoczesnych, oszczędnych ale bardzo wydajnych serwerów. W połączeniu z wirtualizacją przyniosło to efekty zarówno w wymiernych oszczędnościach zużycia energii elektrycznej jak i ułatwieniach w zarządzaniu infrastrukturą.

 

OKABLOWANIE

Przeniesienie serwerowni niosło ze sobą także inny problem – sieć fizyczna nie mogła zostać przeniesiona, nie było możliwości zmiany sposobu prowadzenia okablowania. Koniecznie trzeba było więc przebudować całą topologie sieci, wprowadzając mechanizmy wysokiej dostępności oraz zwiększając redundancję sieci.  


CO NAM TO DAŁO ?

Łatwiej jest zarządzać poszczególnymi usługami, serwisami i backupami, gdyż wszystkie maszyny możemy obsługiwać z jednej konsoli, z dowolnego miejsca na świecie poprzez bezpieczną sieć VPN.

 

Wprowadzenie wirtualizacji uprościło również mechanizmy zarządzania kopiami zapasowymi – kopie migawkowe oraz automatyczny backup całych maszyn wirtualnych znacznie uprościły codzienne administrowanie.

Klient Własna inwestycja LSB DATA
Typ projektu Przebudowa i modernizacja serwerowni, wirtualizacja i konsolidacja serwerów, zasilanie awaryjne
Technologie Wykorzystano technologie firm IBM, APC, VMware, Microsoft.
Jak możemy Ci pomóc?
Imię i nazwisko
Telefon
E-mail
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na moje pytanie.