Portfolio > Ciekawe wdrożenia > Wirtualizacja serwerów > Subiekt na Mac’ach

Przykładowe realizacje
Subiekt na Mac’ach
O projekcie

Jeden z klientów zlecił nam przygotowanie rozwiązania pozwalającego na korzystanie z oprogramowania Subiekt - systemu sprzedaży z obsługą magazynów. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że klient – fan marki Apple, chciał dalej pracować na komputerach MAC z systemem operacyjnym MacOSX, ale z aplikacją dedykowaną dla systemu MS Windows.

 

Po zapoznaniu się z infrastrukturą IT klienta przygotowaliśmy rozwiązanie zapewniające wymaganą funkcjonalność i należyty poziom bezpieczeństwa – pracę terminalową.

 

Z racji niewielkiej liczby użytkowników oraz  ograniczeń pomieszczenia technicznego (brak miejsca na szafy 19") zaproponowaliśmy nieduży serwer typu tower. Jako system operacyjny wybraliśmy Windows Server 2008 R2. Zakupiono też odpowiednią ilość licencji terminalowych. Jako zabezpieczenie przed problemami z zasilaniem służy UPS zapewniający co najmniej 15-minutowy czas podtrzymania. W przypadku dłuższego braku zasilania UPS bezpiecznie wyłącza serwer.

 

Brak stałego, publicznego adresu IP, rozwiązaliśmy wykorzystując dostawce usług dynamicznego DNSu. Po przekierowaniu portów na routerze, serwer dostępny jest również z sieci zewnętrznej, co było jednym z założeń projektu.

 

Subiekt jest zainstalowany na serwerze i uruchamiany w sesjach terminalowych. Na stacjach klienckich zastosowaliśmy alternatywne, lepiej sprawujące się w środowisku MacOSX, oprogramowanie do połączeń terminalowych. Przeszkoliliśmy także pracowników klienta z zakresu użytkowania połączeń pulpitu zdalnego.

 

W trakcie całego wdrożenia aktywnie współpracowaliśmy z  firmą wdrażającą oprogramowanie Subiekt. Po jego zakończeniu skonfigurowaliśmy wykonywanie kopii zapasowych bazy danych oprogramowania.

Klient Firma z branży systemów grzewczych.
Typ projektu Wdrożenie nowego serwera Windows 2008R2 jako platformy dla programu Subiekt.
Technologie - Dell PowerEdge T310 - MS-Windows 2008R2 - Windows Remote Desktop Services - CoRD - DynDNS
Jak możemy Ci pomóc?
Imię i nazwisko
Telefon
E-mail
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na moje pytanie.